52. kolo ST extraligy

28.02.2006 Celý región

Dukla Trenčín - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)\r\nGóly: 21. Melichárek (Urban, Kóňa), 30. Kóňa (Ďurčo, Lezo), 58. Melichárek (Kóňa), 60. Micka ...
Dukla Trenčín - HK Tatravagónka ŠKP Poprad 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 21. Melichárek (Urban, Kóňa), 30. Kóňa (Ďurčo, Lezo), 58. Melichárek (Kóňa), 60. Micka (Baláž, Mikuš) - 54. Kroták (J. Kopecký, Javín)

Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Kútny 10 min za nešp. správanie - Škovira 10 min za úder do hlavy a oblasti krku, Bambúch 10 min za napadnutie zozadu
presilovky: 2:0
rozhodovali: Jonák - Mészáros, Tvrdoň
1649 divákov

Slabá návšteva a slabá úvodná tretina priniesla trocha vzrušenia v presilových hrách, ktoré boli po troch na oboch stranách. Hráči Popradu nevyužili ani 19-sekundovú hru o dvoch hráčoch. Ešte väčšiu šancu mali domáci, keď takú výhodu mali 91 sekúnd. Hostia pohrozili v 8. min Krotákom, ktorého brejk bravúrne zlikvidoval Hála a v 12. min Tomášekom, ktorý v bezprostrednej blízkosti minul bránku. Domáci mali šancu v 18. min Sivákom pri oslabení. V poslednej minúte zlikvidoval Kožuch ešte dve šance Zlochu a Sikorčina. Druhá tretina sa začala oveľa živšie, hlavne zo strany domácich, keď 31 sekúnd po otvorení hry skóroval Melichárek. Druhý gól pridal v 30. min v presilovej hre Kóňa, keď výhodu zužitkoval v rekordnom čase za päť sekúnd. Poprad mohol znížiť v ďalšej presilovke o dvoch hráčoch, ktorú hral 84 sekúnd. Hála však kamzíkom šancu nedal. V tretej časti hry neostávalo Popradčanom len hrať vabank. Šance mali pri 4-minútovom treste Heša a nakoniec prvý gól hostí dosiahol pri brejku Kroták. Hra začala gradovať, vyrovnanie viselo vo vzduchu, ale v 58. minúte ušli Melichárek s Kóňom a prvý hráč zvýšil na 3:1. Hra sa v posledných dvoch minútach priostrila, hostia hrali v oslabení o dvoch hráčov a presilovku využil Micka na konečný stav 4:1.

Milan Hovorka, tréner Trenčína: \"Úvodná tretina nebola podľa našich predstáv a po strelení dvoch gólov sme získali na istote. \"
Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: \"Začali sme vcelku dobre, ale porazila náš neefektívnosť v presilových hrách. \"
(TASR)

Slovan Bratislava - HK Dynamax Nitra 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 20. Devečka (Kucharczyk), 37. Cíger (R. Školiak, D. Afinogenov), 60. Cíger (Jánoš, Junas) - 58. Kolník (Milo, M. Hruška)
vylúčení: 7:11 na 2 min, navyše Kmeč a Švarný (obaja Nitra) na 10 min za úder do oblasti hlavy a krku
presilovky:0:0
rozhodovali: Lokšík - Müllner, M. Novák
4428 divákov

HK 36 Skalica - HC Košice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 44. Jarolín (R. Hartmann, T. Višňovský) - 23. Török (Kledrowetz), 30. Kmiť (Bartoš, Török), 54. Krayzel (Podhradský, Lipiansky)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Křetínsky (Skalica) 5 min + DKZ za úder do hlavy a oblasti krku
presilovky: 1:2
rozhodovali: Baluška - Pavlovič, Horínek
2100 divákov

MHC Martin - MHk Liptovský Mikuláš 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 38. Koložváry (Podstavek, Vantroba), 48. Važan (Koložváry, Podstavek) - 31. Fatyka (Lištiak, Bartík), 58. Fatyka (Šebo), 60. Šebo (Fatyka)
Vylúčení: 3:4 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Bulko, Mášik
2700 divákov

HKm Zvolen - MsHK Žilina 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Góly: 2. Weissman, 9. Weissman (Bonni), 14. Bonni (Klepáč), 38. Plavucha (Cibula, Turek), 40. F. Turek (Babka, Plavucha) - 1. Droppa (Gron), 25. Krajčí (Gron, Kontšek)
Vylúčení: 9:6 na 2 min
presilovky: 3:0
rozhodovali: D. Konc - Valach, Krpelec